25 Ocak 2022
  • Antalya4°C

TOPLUMA ACİL EŞİTLİK ARANIYOR!

Tuğçe Öztürk Almaç

13 Mayıs 2021 Perşembe 21:11

Hemen hemen hepimizin hayatındaki ilk kişisel gelişim uzmanları anneanne ya da babaannelerimizdir. 'Bir şeyi 40 kere söylersen olur çocuğum' demişlerdir. Çocukken olmasını istediğim birçok şeyi 40 kere söylediğimi iyi hatırlıyorum. İçlerinde gerçekleşen dileklerim olduğu gibi hayal kırıklığı yaşatanlar da çoktu. Tıpkı 34 yaşımda Covid salgınında aşıda öncelik sırası beklediğim gibi...

Günlerce avukatlar olarak aşıda öncelik sırası bekledik, heveslendirildik ve gerçekten ümit ettik, inandık. Sonra aşı sırasının 40 yaş üstü avukatlar için öncelikli olduğunu, 40 yaş altı avukatların ise sonraki bir tarihe (ne kadar sonra?) planlandığını öğrendik.

Her ne kadar Adliyelerde Covid ile köşe kapmaca oynasak da bizim gibi her gün hastalık korkusu ile işe gidip gelen o kadar çok insan var ki. Çocuklarımız okullardan mahrum kalırken aşı sırası bekleyen o kadar çok öğretmenimiz var ki. Birçok ülkede 18 yaşın üstü herkese aşı uygulaması başlamışken çaresizce beklemek o kadar üzücü ki. Yaşam ya da sağlıklı olabilme hakkımızın tamamen ekonomiye ve turist görme ihtimalimize bağlanmış olması o kadar dramatik ki...Eve kapanıp salgını azaltmak için bu kadar çaba sarf ederken, çocuklarımızın eline bayrak verip milli bayramlarımızı sokaklarda kutlayamazken, stadlara dolmaya başlayan, sokaklarda kucak kucağa şampiyonluk kutlayan taraftarları anlamak  o kadar imkansız ki. Söyleyecek son bir sözüm var hukukçu olarak:

Ecel gelirse Covid'den biz avukat olarak son sözümüzü söyler efendi gibi gideriz erkenden...

Topluma EŞİTLİK aranıyor!

           

 

 

Bu yazı toplam 4627 defa okunmuştur.
Yorumlar