30 Mayıs 2024
  • Antalya17°C

KEMER VE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

Adem Vural

03 Ağustos 2023 Perşembe 08:33

Geçtiğimiz günlerde Kemer ilçemizde çıkan orman yangını malumunuz üzere hepimizi çok üzdü.

Bunun yanı sıra 4 gün süren orman yangını tüm imkanlar seferber edildi ve söndürüldü.

Orman yangınlarının en risk taşıdığı günlerdeyiz ve hepimizin dikkatli ve duyarlı olması lazım.

Bilhassa yangın söndürme çalışmalarından sonra yanan ormanlık alanların temizliği, yeniden ağaçlandırılması ile ilgili de titiz çalışmalar yürütülmesi gerekmekte.

Bu manada Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediye ekipleri, geçen hafta Pazartesi günü çıkan orman yangını sonrası da ormanlık alanda temizlik çalışması faaliyetlerini tamamladı.

 

Göynük Mahallesi Değirmendere mevkisinde çıkan orman yangını sonrası ormanlık alanda genel bir temizlik çalışması yapan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, pet şişe, cam, evsel atık ve diğer çöpleri kısa sürede topladı.

 

Kemer’in tüm mahallelerinde de rutin olarak temizlik çalışmalarına ara vermeden devam eden belediye ekipleri, bahçe atıkları, katı atıklar başta olmak üzere tüm çöpleri temizleyerek çöp konteynerlerini yıkayıp dezenfekte etti.

 

Konu ile ilgili olarak Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, geçen hafta Pazartesi günü çıkan orman yangının 90’nıncı saatte kontrol altına alındığını hatırlatarak, “Yangın sonrası ormanlık alanda ve yol kenarlarında biriken çöpleri belediye olarak temizledik. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. İlçemiz genelinde de rutin olarak yaptığımız temizlik faaliyetlerimiz son hızıyla devam ediyor. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için çalışmalarımız aksamadan devam edecek.” Şekinde konuştu.

Bu çalışmalara vatandaşların da büyük oranda destek vermesi çok anlamlı.

Esen kalın.

Bu yazı toplam 3387 defa okunmuştur.
Yorumlar