12 Temmuz 2024
  • Antalya33°C

"ÇATIDAKİ YARASA" KONYAALTI'NDA

Konyaaltı Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden değerli oyunlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Büyük beğeni toplayan ve izleyicileri derin düşüncelere sevk eden tek kişilik tiyatro oyunu "Çatıdaki Yarasa" sahnelenmeye hazır.

"Çatıdaki Yarasa" Konyaaltı'nda

24 Mart 2024 Pazar 11:44

Konyaaltı Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden değerli oyunlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Büyük beğeni toplayan ve izleyicileri derin düşüncelere sevk eden tek kişilik tiyatro oyunu "Çatıdaki Yarasa" sahnelenmek üzere hazırlanıyor.

konyaalti1-006.jpg

Dicle Alkan'ın Yönettiği "Çatıdaki Yarasa", izleyicilerle buluşuyor

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Dicle Alkan'ın oynayıp yönettiği "Çatıdaki Yarasa" adlı tiyatro oyunu seyirciyle buluşacak. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde olacak olan etkinlik, 27 Mart Çarşamba günü saat 20.00'de perdelerini açacak. Tiyatroseverlerin heyecanla beklediği bu performans, 15 yaş üstü için ücretsiz olarak sunulacak.

konyaalti2-005.jpg

Avrupa Kadınların Tiyatrosu Festivali'nde Ödül Layık Görülen Oyun

İzlandalı sanatçı Vala Thorsdottir tarafından kaleme alınan "Çatıdaki Yarasa", 2001 yılında Avrupa Kadınların Tiyatrosu Festivali'nde büyük ödüle layık görüldü. Oyun, manik-depresif hastalığı olan bir kadının monologlarından oluşuyor ve toplumsal sorunlar, ruh sağlığı bozuk bir kadın üzerinden ele alıyor. Kara oyun türünde eser, izleyicilerin ruhsal durumları olan bireyler arasında bir özgürlük bağının gelişmesiyle sonuçlanırken, "Normal olan ne?" ve "Kim deli, kim akıllı?" gibi önemli konulara da değiniyor.

konyaalti-009.jpg

Sanat ve Düşünceyi buluşturan bir deneyim

"Çatıdaki Yarasa", sanat ve düşünceleri buluşturan bir deneyim sunmayı hedefliyor. İzleyiciler, oyunun derinliklerine dalarken, toplumsal meseleleri farklı bir bakış açısıyla değerlendirme fırsatı sunuyorlar.

Kültür ve sanatın önemli bir aracı olarak tiyatroyu desteklemek isteyen Konyaaltı Belediyesi, bu etkinlikle sanatseverlere muhteşem bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Tüm tiyatro severler, "Çatıdaki Yarasa" oyunuyla derin düşüncelere yolculuk yapmak için Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde buluşmak için davetli.

*İSA KAVLAK

Bu haber toplam 3200 defa okunmuştur
Yorumlar