16 Temmuz 2020
  • Antalya25°C

KAŞ BELEDİYESİ'NDE EYLÜL MECLİSİ

Kaş Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yönettiği oturumda yapıldı.

Kaş Belediyesi'nde Eylül Meclisi

03 Eylül 2019 Salı 09:53

KAŞ Belediyesi'nin eylül ayı meclis toplantısı yapıldı.

Kaş Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yönettiği oturumda yapıldı. Toplantının açılışında konuşma yapan Başkan Mutlu Ulutaş, "Ağustos ayında yaptığımız tatilin ardından, tekrar meclis toplantımızda bir aradayız. Ağustos ayında Kurban Bayramı'nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşku, birlik ve beraberlik içinde kutladık. Kaş bu yaz turizmde altın yıllarından birini yaşıyor. Yaz boyunca yerli ve yabancı konuklarımızla dolup taşıyor" dedi.

Konuşmanın ardından gündeme geçildi. Yoklama ve geçmiş meclis tutanaklarının okunmasının ardından norm kadro ihdaslarının yapılması konusu görüşüldü. Yeni olarak Sağlık İşleri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü kurulmasına, bunlarla birlikte toplam müdürlük sayısının 17 olması oy çokluğu ile kabul edildi. Burada söz alan CHP'li üyeler Kaş Belediye Başkan Yardımcılığı'na Faruk Akbudak'ın atandığını fısıltı gazetesinden duyduklarını, kendisini tanımadıklarını, kendisi hakkında hiçbir şey bilmediklerini, bu konuda niçin meclise bilgi verilmediğini sordu. Bunun üzerine Başkan Ulutaş, Faruk Akbudak'ı meclise çağırdı. Akbudak, kendisini meclis üyelerine tanıttı.

Ardından 5 yıllık yatırım programı görüşüldü. Kaş Belediyesi ile resmi kurumlar arasında protokol yapmak üzere Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'a oy çokluğu ile yetki verildi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirilecek projeleri sunmak üzere, Başkan Ulutaş'a oy birliği ile yetki verildi. Ardından Ağullu, Çukurbağ, Yeniköy, Bayındır ve Gökçeören mahallerinde yapılan imar planlarına yapılan itirazlarla ilgili imar komisyonunun hazırladığı rapor görüşüldü. Belediye meclisi toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 38666 defa okunmuştur
Yorumlar