16 Temmuz 2020
  • Antalya23°C

BÜYÜKŞEHİR'E AFRİKA'DAN KONUK

AFRİKA ülkesi Gana'nın başkenti Akra Belediye Başkanı Mohammed Adjei Sowah, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i makamında ziyaret etti.

Büyükşehir'e Afrika'dan Konuk

02 Eylül 2019 Pazartesi 17:48

AFRİKA ülkesi Gana'nın başkenti Akra Belediye Başkanı Mohammed Adjei Sowah, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i makamında ziyaret etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akra Belediye Başkanı Mohammed Adjei Sowah'ı ağırladı. İlk defa Antalya'yı ziyaret ettiğini belirten Sowah, "Kendimi evimde gibi hissettim. Birçok ortak noktamız olduğunu gördüm. Akra aynı zamanda bir sahil kenti. Biz de turizmi tanıtmak ve geliştirmek arzusundayız. Burada gördüğüm muhteşem güzel tesisleri ve yatırımları gıptayla izledim. Antalya'nın tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz" dedi.

BAŞKAN BÖCEK'İ KUTLADI

Antalya'yı çok güzel ve temiz bulduklarını ifade eden Sowah, "Her taraf çiçekler ve bahçelerle dolu. Sizin bir önceki belediye başkanı olduğunuz bölgeyi Konyaaltı ilçesini de gezdim. Çok beğendim" diye konuştu. Başkan Böcek'e görevinde başarılar dileyen Akra Belediye Başkanı Mohammed Adjei Sowah, "İlgi çekici bir siyasi hikayeniz var. 5 dönemdir başkanlık yapıyorsunuz. Yapmış olduğunuz hizmetlerden halk memnun ki sizi Büyükşehir'e taşımış. Sizi kutluyorum" dedi.

'HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ'

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, iki dost ülke ve şehir arasında turizm, kültür, ticaret ilişkilerinin geliştirilmesi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Böcek, gerek turizm, gerek belediyecilik hizmetleri konusunda Antalya'nın deneyimlerini Akra ile paylaşabileceklerini ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 38716 defa okunmuştur
Yorumlar