16 Temmuz 2020
  • Antalya25°C

KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN MUHARREM İFTARI

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Cem Evi'nde belediye tarafından düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı.

Kepez Belediyesi'nden Muharrem İftarı

02 Eylül 2019 Pazartesi 13:43

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Cem Evi'nde belediye tarafından düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı. Tütüncü, iftarda cem evinin çok yakında Altınova'da hizmete gireceğini müjdeledi.

Kepez Belediyesi, Altınova Cem Evi'nde Muharrem orucu iftar yemeği düzenledi. Muharrem orucu iftar yemeğine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Alevi dernekleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Tütüncü, Muharrem Ayı'nın ilk iftarını Alevi hemşehrileriyle birlikte yaptı. Sıraya girerek yemeğini alan Başkan Tütüncü, Alevi hemşehrileriyle birlikte dua ederek, oruçlarının kabul olması temennisinde bulundu. Davetliler, çorba, kuru fasülye, pilav, ayran ve tulumba tatlısı ile kurulan sofrada iftar yaptı. Alevi inançlarına uygun olarak yemeklere et ve soğan koyulmadı. İçecek olarak da su yerine ayran ikramı yapıldı.

TÜTÜNCÜ'DEN CEM EVİ MÜJDESİ

Muharrem orucu iftar yemeğinde konuşan Başkan Tütüncü, Alevi hemşehrilerine de müjde verdi. Daha önce Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ile birlikte imzalanan protokol ile çalışmaları başlayan cem evinin çok yakında Altınova'da hizmete gireceğini belirten Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti:

"Muharrem Ayı tarihimizde ve geleneğimizde yüreğimizin dağlandığı, gözyaşının sel olduğu bir vakte işaret ediyor. Bu anlamlı günde sizinle bir müjdeyi paylaşmak isterim. İnşallah Altınova Cem Evi yapılan planlamalarla en kısa zamanda burada, Altınova'da hizmete açılacak. Bu vesileyle şimdiden bölge halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum."

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 38646 defa okunmuştur
Yorumlar